Ezotericuss

 

Dariusz Loga

 

Podróż w głąb siebie...

 

   Logresing® - uzdrawiające regresje

   Wypalanie węzłów karmicznych


Sztuka stawiania granic

03/07/2021

Letnie wczasy z Regresingiem - 3-11.07.2021 Białka Tatrzańska

 

Zajęcia prowadzi: Dariusz Loga

 

Dlaczego warto wziąć udział we wczasach?

 

Jeżeli:

   ♦ nie potrafisz stawiać innym granic

   ♦ inni często naruszają Twoją przestrzeń życiową

   ♦ czujesz się winny, gdy nie pozwalasz innym przekraczać swoich granic                           

   ♦ czujesz, że nie możesz bądź nie potrafisz być sobą w swoim życiu

   ♦ czujesz, że inni narzucają Ci jak masz żyć i postępować

   ♦ czujesz, że Twoje życie nie jest takie, o jakim marzyłeś,

 a

   ♦ chcesz żyć po swojemu i spełniać własne marzenia

   ♦ chcesz czuć się niewinnie i w porządku, gdy stawiasz innym granice

   ♦ pragniesz poprawić jakość swojego życia i być szczęśliwą i spełnioną osobą

   ♦ i jeśli do tego chcesz spędzić czas z grupą życzliwych i przyjaznych osób, otwartych na rozwój i samopoznanie

to te wczasy są dla Ciebie. Nauczysz się tu, jak uwalniać się od wzorców negatywnie wpływających na Twoje życie, jak odnosić sukcesy w życiu i uczynić swoje życie szczęśliwym, lekkim i przyjemnym.

TERMIN:   3-11.07.2021
Rozpoczęcie:  3.07.2021, tj. sobota, ok. godz 16.00-17.00
Zakończenie:  11.07.2021, tj. niedziela, ok. godz. 12.00-13.00

Miejsce: 
Dom wypoczynkowy Skorusa, Białka Tatrzańska, ul. Grapa 2a

Tematyka zajęć:

 

Brak umiejętności stawiania innym granic to problem bardzo wielu ludzi, przyczyniający się do wielu niepowodzeń w ich życiu. Brak umiejętności stawiania granic to temat, który powinien przepracować każdy, którego relacje z rodziną były toksyczne bądź co najmniej trudne, osoby z syndromem DDA (Dorosłe Dziecko Alkoholika) oraz z syndromem DDTR (Dorosłe Dziecko Toksycznych Rodziców). W toksycznym domu (i nie tylko) zazwyczaj nie przestrzega się żadnych bądź niewiele granic fizycznych, emocjonalnych, uczuciowych czy energetycznych innych członków rodziny. Dziecko, wychowując się w takiej atmosferze, czuje często, że nie ma prawa do własnej przestrzeni, poglądów i pragnień. Czuje się mało ważne, często zastraszone i bezradne, niezdolne do odezwania się, powiedzenia, że je coś rani, poproszenia, żeby rodzic nie robił tego czy tamtego, czy żeby zrobił to, czego ono pragnie. Dziecko w takim domu najczęściej marzy o tym, by jak najszybciej z niego uciec na swoje. Lecz tutaj pojawia się niemiła niespodzianka. W dorosłym życiu człowiek taki spotyka różnych ludzi w pracy, w związku partnerskim, w miejscu zamieszkania czy nawet w autobusie lub tramwaju. Z ludźmi tymi trzeba zazwyczaj rozmawiać, czasem coś ponegocjować. Wypadałoby wówczas coś wiedzieć, wyrazić swoje zdanie, opinię, a tu często słowo przez gardło przejść nie może. Przez to samo gardło nie przechodzi także odmowa, przedstawienie swojego punktu widzenia, zaproponowanie innego rozwiązania itd. I jak najczęściej człowiek taki reaguje? Tak jak kiedyś reagował, będąc dzieckiem w swoim domu rodzinnym – jest miły i zgadza się prawie na wszystko, a wewnątrz pojawia się burza emocjonalna i złość na siebie i swojego rozmówcę.

 

Dzieje się tak samo, kiedy osoby takie spotykają ludzi, którzy lubią dominować, narzucać innym swoją wolę, wywierać presję i rożnego rodzaju naciski. Osoba nie potrafiąca stawiać granic czuje się wówczas bezradna i sparaliżowana – najczęściej strachem.  Dlatego pracę nad tematem stawiania granic warto zacząć od rozwijania w sobie poczucia bezpieczeństwa oraz pewności siebie.

 

Ludzie chcący przekraczać czyjeś granice często również dbają o to, by w umyśle ich ofiar zrodziło się przekonanie, że jak będą się bronić, to konsekwencje będą znacznie gorsze niż gdyby w ogóle nie stawiali oporu. Na te manipulacje załapuje się bardzo wiele osób. I w późniejszym życiu, w różnych sytuacjach, jedyne na co ich stać, to być biernym, ustępować i zgadzać się na wszystko, nawet wbrew sobie, byle nie doświadczyć negatywnych konsekwencji stawiania oporu, w które uwierzyli.

Bardzo ważnym elementem pracy nad tematem stawiania granic jest też rozwinięcie w sobie poczucia niewinności i bycia w porządku. Ludzie, którzy przekraczają granice innych osób, najczęściej próbują wytworzyć w nich poczucie winy za to, że ci się bronią i że rzekomo krzywdzą ich tą obroną. Dlatego warto wyrabiać w sobie poczucie, że jest się niewinnym i w porządku, kiedy dba się o siebie i o swoją przestrzeń życiową. Kiedy już znajdziemy się w sytuacji, w której musimy bronić swoich granic, warto to robić z przekonaniem, że to niewinne i w porządku, nawet jeżeli ktoś jest niezadowolony z tego, że bronimy swojej przestrzeni, a nawet gdy czuje się tym skrzywdzony. Tutaj rodzi się często sprawa kontrowersyjna – ludzie często pytają mnie, czy to jest w porządku, że gdy są zmuszeni bronić swoich granic, mogą znaleźć się w sytuacji, że zadadzą komuś ból i cierpienie. Wiele osób ma z tym problem, gdyż kłóci się to z ich poczuciem dobra, miłości i chęci tworzenia życzliwych relacji międzyludzkich. Myślę, że to wszystko zależy od sytuacji. Oczywiście, kiedy mamy taki problem, że ktoś wkracza w naszą przestrzeń, to warto najpierw spróbować przekonać taką osobę, żeby tego nie robiła, używając wszelkich środków dyplomatycznych. Jednakże bywają też osoby toksyczne, dominujące bądź zacietrzewione w sobie, do których nie dotrze żadna perswazja ani próba pokojowego dogadania się. Wtedy trzeba użyć środków bardziej stanowczych i przemówić takim językiem, który będzie w przypadku takich osób skuteczny. Jeżeli ktoś nie ma oporów, aby przekraczać nasze granice, to mamy wszelkie prawo, aby skutecznie się przed tym bronić.

 

Sztuka stawiania granic jest o tyle ciekawym tematem, że z jednej strony, jak sama nazwa wskazuje, pracujemy nad umiejętnością skutecznego stawiania innym granic w naszym życiu, jednak tak naprawdę ostatecznym celem jest dojście do momentu, gdy tych granic nie będziemy musieli już w ogóle bronić czy pilnować, gdyż nikt nas nie będzie już atakował i próbował ich naruszać bądź przekraczać wbrew naszej woli. Czy można dojść do takiego poziomu? Oczywiście, że można, lecz jest to praca wieloetapowa. Wymaga przepracowania nie tylko poczucia bezpieczeństwa i niewinności, ale także podniesienia samooceny, szacunku do siebie samego, pokochania siebie, jak również uzdrowienia relacji z bliskimi i innymi ludźmi. Kiedy uzdrowimy relacje z bliskimi i innymi ludźmi do takiego poziomu, że będą one oparte na życzliwości, wzajemnym zrozumieniu i ogólnej serdeczności i będziemy przyciągać wyłącznie takich ludzi do siebie, wtedy już nie będziemy musieli się martwić o to, że ktoś świadomie i celowo będzie chciał nas zdominować czy przekraczać nasze granice. Czy z ludźmi serdecznymi i życzliwymi jest możliwe, że ktoś mimo wszystko te granice przekroczy? Tak, jest to możliwe, ale dzieje się to najczęściej nieświadomie i jak tylko wytłumaczymy to danej osobie i poprosimy, by tego nie robiła, to z reguły na tym problem się kończy.

 

Niezwykle ważnym aspektem w pracy nad stawianiem granic jest przede wszystkim określenie sobie, jakie są te moje granice. Najpierw sami musimy wiedzieć, na co chcemy innym pozwolić, a na co nie i dopiero wówczas, gdy sami się ze sobą na ten temat dogadamy, możemy zacząć wymagać tego od innych. Oczywiście warto też innych uświadomić, gdzie nasze granice sięgają, a nie oczekiwać, iż się tego sami domyślą. Wówczas nikt nam życzliwy nie będzie ich świadomie przekraczał, a nieżyczliwi będą mieć pełną tego świadomość, gdy je będą przekraczać i wówczas należy im stanowczo zwrócić na to uwagę.

Czasem ludzie pytają mnie, jakie granice są ok, a jakie nie. Osobiście uważam, że granice każdego człowieka powinny być indywidualne, zgodne z jego systemem wartości, z tym co ceni, a czego nie. Zgodne z jego poglądami, przekonaniami. Jednym słowem, możemy sobie określić granice, jakie nam się podobają, byleby nie przekraczały one granic innych osób. Pamiętaj, że Twoje granice kończą się tam, gdzie zaczynają się granice innych ludzi, a granice innych kończą się tam, gdzie zaczynają się Twoje. W związku z tym warto uczyć się sztuki asertywności, pozwalającej nam na uzyskiwanie tego, czego chcemy, bez przekraczania granic innych osób i narzucania im czegokolwiek, jednocześnie nie pozwalając na przekraczanie innym naszych własnych granic.

 

I tego właśnie będziemy się uczyć na wczasach 😊. Zdobędziesz tu umiejętność określenia własnych granic oraz asertywnego radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś je próbuje przekroczyć.

 

Na zajęciach:

 • wykłady
 • ćwiczenia
 • praca z wizualizacją
 • praca z afirmacjami
 • praca z kreacją
 • medytacje
 • modlitwy
 • psychozabawy
 • codzienne grupowe sesje Regresingu®

 

Po zajęciach m. in.:

 • Gra Satori (radykalne wybaczanie)
 • Joga śmiechu
 • Ognisko
 • i wiele innych

 

Jak co roku w programie dodatkowo Fire Walking - czyli "chodzenie po ogniu".

I dodatkowe atrakcje w ośrodku:

 • tenis stołowy
 • piłkarzyki
 • Na parterze domu jest duża jadalnia z kominkiem i telewizorem (telewizją satelitarną)
 • bezprzewodowy Internet
 • Wokół domu rozciąga się duży teren zielony. Jest ogród, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej z bramkami, stoliki, ławy, leżaki, miejsce na ognisko
 • Jest też plac zabaw dla dzieci wyposażony w konstrukcje drewniane umożliwiające dzieciom zabawy zręcznościowe.

 

Uwaga!

 • Jeśli grasz na instrumencie, to zabierz go ze sobą
 • Jeśli posiadasz grę "Satori", to zabierz ją ze sobą
 • Jeśli zajmujesz się:
  • jogą
  • Tai Chi
  • Chi Qung
  • masażem dźwiękiem, klasycznym lub innym
  • lub masz coś innego do zaoferowania w obszarze polepszania jakości życia i rozwoju duchowego

to zgłoś to wcześniej tutaj lub pod nr tel. 508 374 194. 

Inwestycja: 1720 zł 

Obejmuje:

 • zajęcia Regresingu® ok. 6-7 godzin dziennie (wykłady, ćwiczenia, grupowe sesje Regresingu)
 • całodzienne wegetariańskie wyżywienie - 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja) + słodka przekąska/owoc w południe
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienką.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakwaterowaniem w pojedynczym pokoju, indywidualną dietą bądź chciałby przyjechać z osobą towarzyszącą lub rodziną nie biorącą udziału w zajęciach, to prosimy o kontakt z Ewą Kałuską (dane poniżej)

Ogólne warunki uczestnictwa:
Na wczasy proszę wziąć luźny strój, śpiwór/koc, przybory do pisania i dobry humor :)

Jak zwykle na tydzień przed rozpoczęciem zajęć organizatorka wyśle do uczestników listę z danymi kontaktowymi, aby można się było zorientować, kto skąd jedzie i ewentualnie zaplanować wspólne podróże samochodami lub innymi środkami lokomocji.

 

Szczegółowe informacje i zapisy:
Ewa Kałuska, tel. 508 374 194, skype: ewa_kaluska 
e-mail: 
e.kaluska@note.pl 

 

UWAGA!
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Warunkiem uczestnictwa jest:

 • dokonanie przedpłaty w wysokości 300 PLN do 15.06.2021. ZALICZKA jest bezzwrotna :(

Uwaga! Proszę o wpłacanie wyłącznie przedpłat, a nie całej kwoty.

Nr konta płacąc z Polski:

27 1140 2004 0000 3302 4122 3598 mbank 
"Syriusz" Ewa Kałuska, ul. Dworcowa 2/2, 62-330 Nekla

 

Nr konta płacąc z zagranicy:

Numer BIC: BREXPLPWMBK
Numer IBAN: PL 27 1140 2004 0000 3302 4122 3598 mBank
"Syriusz" Ewa L. Kałuska, ul. Dworcowa 2/2, 62-330 Nekla 

Uwaga! Płacąc przez Paypal/Dotpay lub z zagranicy należy wpłacić sumę, która uwzględni wszelkie opłaty pośrednie (tak aby na konto wpłynęła pełna suma).

 

 


Zapraszam!

Darek Loga