Ezotericuss

 

Dariusz Loga

 

Podróż w głąb siebie...

 

   Logresing® - uzdrawiające regresje

   Wypalanie węzłów karmicznych

Samokaranie się, autosabotowanie i mechanizmy autodestrukcyjne w każdym aspekcie życia. 
Jak skutecznie się od nich wszystkich uwolnić?

15/10/2022

Warsztaty: 15-16.10.2022 Bielsko-Biała + online

 

Zajęcia prowadzi: Dariusz Loga

 

                                           Uwaga! Warsztaty odbędą się w formie hybrydowej stacjonarno-internetowej. Będzie można w nich uczestniczyć zarówno na miejscu w                                                         Bielsku-BIałej, jak i w formie online (przez internet na platformie ZOOM). Warunkiem uczestnictwa online jest dokonanie wpłaty w wysokości                                             320 zł z dopiskiem "Warsztaty 15-16.10.2022" (dane konta są podane poniżej). 

 

                                           W przypadku uczestnictwa stacjonarnego, płatności dokonuje się na miejscu na zajęciach.

                                          

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?:

  • Nauczysz się, jak się uwolnić od wzorców i potrzeby karania siebie
  • Nauczysz się, jak akceptować siebie, nawet gdy popełniasz błędy, bez potrzeby karania i obwiniania się
  • Nauczysz się, jak uwolnić się o mechanizmów sabotowania się i autodestrukcji - niezwykle szkodliwych w życiu
  • Nauczysz się traktować siebie z miłością, szacunkiem i wyrozumiałością                
  • Spędzisz weekend z grupą życzliwych i przyjaznych osób, otwartych na rozwój i samopoznanie

Zapraszam Cię na zajęcia, które w praktyczny sposób nauczą Cię, jak to osiągnąć.  

 

Warsztaty obejmują:

  • wykłady teoretyczne;
  • ćwiczenia praktyczne, w których wykorzystywane są różne techniki pracy z podświadomością, m.in. praca z afirmacjami, medytacje, wizualizacje
  • sesje regresywne (sesje Logresingu®)



TEMATYKA ZAJĘĆ:

Żyjemy w kraju, w którym karanie innych jest ważnym, zakorzenionym i praktykowanym na każdym kroku aspektem życia społecznego, politycznego, religijnego i niestety rodzinnego. Ludziom się wydaje, że karanie innych jest sprawiedliwe, dobre i wychowawcze. Wielu ludzi wierzy, że bez aspektu karania społeczeństwo nie może funkcjonować, że bez elementu kary wszyscy by się „rozbestwili” i robili co chcieli – oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu.

 

Przekonania takie, zakodowane w umysłach ludzkich, powodują, że kara jest nie tylko ważnym elementem przejawiającym się w relacjach międzyludzkich, ale również w relacjach z samym sobą. Podświadomość człowieka, który żyje w otoczeniu, w którym kara jest ważnym elementem współdziałania między ludźmi, uczy się podchodzić do siebie samego w ten sam sposób.

 

Działa to podobnie, kiedy wychowujemy się w domu, w którym często krytykuje się nas za byle co. Kiedy w dorosłym życiu wyprowadzamy się z takiego domu i w końcu żyjemy „na swoim”, to mamy nadzieję, że to koniec naszych problemów z krytyką. A jednak nie. Ludzie wywodzący się z takich domów zauważają, że sami zaczynają siebie tak traktować – sami się krytykują i w krytykujący sposób odnoszą się do swoich działań bądź braku działań. Tego typu nastawienie do siebie samego to autokrytyka.

 

Podobnie działa to w obszarze autokarania. Pewne powiedzonko mówi, że kiedy wejdzie się między wrony, to musisz krakać jak i one. I tak to dokładnie działa.

Autokaranie wynika z głębokiego podświadomego przyzwyczajenia się do kary jako elementu, który coś wnosi do naszego życia. Po latach, a nawet wcieleniach, podświadomość przyzwyczaja się do kary i zaczyna tak traktować siebie. Z biegiem czasu powstaje coraz więcej i więcej różnych, zarówno prostych, jak i tych przemyślnych mechanizmów samokarania się.

 

Kiedy w naszej podświadomości powstaną głębokie przyzwyczajenia do samokarania się, to potem będzie do niego dochodziło nawykowo, niezależnie od tego, czy powód do kary będzie się wydawał logiczny czy nie i czy w ogóle jesteśmy nawet świadomi tego, że się karzemy. Wystarczą takie czynniki jak poczucie winy (nieważne czy uzasadnione), poczucie bycia skarconym (nieważne czy uzasadnione), poczucie, że się coś zrobiło nie tak (nie ważne czy uzasadnione), a podświadomość natychmiast zacznie prowokować i kreować sytuacje, w których sobie coś zrobimy – czyli ukarzemy się.

 

Istnieją niezliczone pomysły samokarania, które poznałem w całej mojej pracy nad sobą oraz w pracy z innymi ludźmi i wciąż poznaję nowe. U różnych ludzi mechanizmy samokarania mogą być różne, np. bardziej ukierunkowane na niektóre dziedziny życia, a mniej na inne.

I tak np. ktoś mający tendencję do karania się najbardziej może ten mechanizm przejawiać np. w temacie zdrowia. Wówczas co chwilę coś mu się będzie dziać z jego zdrowiem. Tu go boli, tam go strzyka. Mogą to być drobne rzeczy, ale u niektórych niestety może się to wiązać z kreacją bardzo poważnych chorób lub dolegliwości. Kiedy osoba ta będzie pracowała nad poprawą swojego zdrowia, to prędzej czy później pokaże się jej temat samokarania się w tym obszarze, który oczywiście będzie się prosił o rozwiązanie.

 

Ktoś inny np. bardziej się karze w obszarze kariery. Kreuje sobie różne niepowodzenia, przegrane i nietrafione decyzje biznesowe. Inni karzą się utratą wszystkiego, co osiągnęli. Kiedy taka osoba zacznie pracę nad otwartością na bogactwo i sukces w karierze, to prędzej czy później ten temat stanie takiej osobie na drodze i będzie się prosił o rozwiązanie.

 

U innych ludzi mechanizmy autokarania przejawiają się np. w związkach partnerskich, bliskich relacjach bądź nawet w jakichkolwiek relacjach. Podświadomość różnie może tutaj dążyć do autokarania – od prowokowania do tego, by nie mieć bliskich relacji, kiedy się ich pragnie i w ten sposób się karać, do prowokowania innych by nam zadawali ból i cierpienie, ranili nas, sprawiali nam dużo kłopotów itd. Kiedy człowiek mający takie mechanizmy zacznie pracować nad uzdrawianiem relacji z ludźmi, to prędzej czy później ten temat upomni się o swoje.

 

Niestety oprócz autokarania niektórzy ludzie posiadają jeszcze mechanizmy autodestrukcji. Tutaj jest już poważniejsza sprawa, gdyż wszelkie mechanizmy autokarania i autosabotażu mają swoją określoną granicę działania, gdyż umysł podświadomy takiego człowieka chce sobie dopiec, ale nie chce się zniszczyć, zaś w mechanizmach autodestrukcji jest znacznie poważniej – człowiek dąży do destrukcji czyli zniszczenia. Są mechanizmy autodestrukcji, które efekt swój produkują długo, np. alkohol, papierosy itp. Są jednak mechanizmy autodestrukcyjne, które działają bardzo szybko i niestety skutecznie, np. wypadek samochodowy, w którym ktoś zostaje kaleką albo ginie. Ich trzeba się pozbyć szybko, gdyż jeżeli je mamy, to będą one kreować efekty o wiele poważniejsze od autosabotażu czy tendencji do prostego karania się.

 

Jak się od tego wszystkiego uwolnić?

Istniejące już w tym zakresie wzorce i mechanizmy trzeba odreagować. Jednocześnie trzeba podjąć wszelkie działania, by całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek pociągów, wyobrażeń i przyzwyczajeń do karania i autokarania, sabotowania innych i autosabotażu oraz do destrukcji i niszczenia czegoś zarówno w sobie i swoim życiu, jak i w życiu innych osób.

 

Warto nauczyć się szacunku do siebie i innych. Warto nauczyć się życzyć dobrze sobie i innym pod każdym względem. Warto nauczyć się traktować siebie i innych z miłością i wyrozumiałością. Warto nauczyć się rozwiązywać różne sprawy nie poddając się emocjom, a powierzać je Bogu i otwierać się na rozwiązania najkorzystniejsze dla wszystkich.

Warto zrozumieć, ze szkodzenie sobie i innym mniej lub bardziej posunięte w skutkach niczego dobrego nie wnosi ani w nasze życie, ani w życie innych osób. Warto nauczyć się otwierać tylko na takie rozwiązania, które są budujące i wspierające.

 

MIEJSCE ZAJĘĆ:

 

Dla uczestników stacjonarnych - Studio HELIOS, ul. Widok 1B, Bielsko–Biała

 

Dla uczestników online:

  1. Zajęcia będą prowadzone na platformie ZOOM.
  2. Zgłoszenie swojego uczestnictwa online proszę wysłać mailem na adres ezotericuss@post.pl
  3. Każdy, kto dokona wpłaty, dostanie link z zaproszeniem na warsztaty - zaproszenie przyjdzie na e-mail, z którego zostało przysłane zgłoszenie.
  4. Zaproszenia będę wysyłał najpóźniej w piątek wieczorem. Po otrzymaniu zaproszenia proszę od razu sprawdzić dostęp do pokoju, nie czekać na ostatnią chwilę, to w razie problemów będzie jeszcze czas to sprawdzić.
Jeśli ktoś nie dostanie zaproszenia lub będzie mieć problemy z połączeniem się, proszę kontaktować się z   Ania Giniewicz (tel. 504-018-575)


Czas zajęć: sobota – niedziela, godziny: 10.00 – 18.00

 

Plan zajęć

Sobota:

10.00- ok. 13.30 - Wykłady/ćwiczenia

ok. 13.30-14.30 - przerwa obiadowa

ok. 14.30-18.00 - wykłady/ćwiczenia + sesje Logresingu® (regresje) w parach między uczestnikami stacjonarnymi. Uczestnicy online będą mogli ew. dobrać się w pary do sesji z innymi uczestnikami online (wg własnego uznania). W sesjach online mogą uczestniczyć tylko osoby mające doświadczenie w regresjach.

Jeśli zajęcia będą mogły się odbyć tylko w formie online (z uwagi na ew. obostrzenia czy lockdown), to zamiast sesji w parach będzie sesja grupowa poprowadzona przez Dariusza Logę.

 

Niedziela:

10.00- ok. 13.30 - Wykłady/ćwiczenia

ok. 13.30-14.30 - przerwa obiadowa

ok. 14.30-18.00 - wykłady/ćwiczenia + grupowa sesja prowadzona przez Dariusza Logę (w przypadku uczestników online w sesji mogą brać udział tylko osoby mające doświadczenie w regresji)


Inwestycja: 320 zł od osoby

Istnieje możliwość noclegu na sali (10 zł za noc).

 

Na warsztaty proszę wziąć luźny strój oraz przybory do pisania i obuwie na zmianę. 

Informacje i zapisy:

Dariusz Loga, tel. 501-322-177

Anna Giniewicz tel. 504-018-575

E-mail: ezotericuss@post.pl

 

Warunkiem uczestnictwa online jest:

1) Zgłoszenie swojego uczestnictwa mailem na adres ezotericuss@post.pl

oraz

2) dokonanie wpłaty w wysokości 320 zł z dopiskiem "Warsztaty 15-16.10.2022" do dnia 15.10.2022 (lub przesłanie potwierdzenia przelewu) na konto:

 

Dane do przelewu:

Ezotericuss Dariusz Loga

Przelew z Polski:

mbank 92 1140 2004 0000 3502 5862 7137

Przelew z zagranicy:

Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr IBAN: PL92114020040000350258627137

 

W przypadku uczestnictwa stacjonarnego, płatności dokonuje się na miejscu na zajęciach.

 

Zapraszam!

Darek Loga