Ezotericuss

 

Dariusz Loga

 

Podróż w głąb siebie...

 

   Logresing® - uzdrawiające regresje

   Wypalanie węzłów karmicznych

Czy karanie i obwinianie siebie i innych ma sens?
Naucz się traktować siebie i innych z troską, miłością i wyrozumiałością

13/08/2022

Warsztaty: 13-14.08.2022 Bielsko-Biała + online

 

Zajęcia prowadzi: Dariusz Loga

 

                                           Uwaga! Warsztaty odbędą się w formie hybrydowej stacjonarno-internetowej. Będzie można w nich uczestniczyć zarówno na miejscu w                                                         Bielsku-BIałej, jak i w formie online (przez internet). Warunkiem uczestnictwa online jest dokonanie wpłaty w wysokości 270 zł z dopiskiem                                               "Warsztaty 13-14.08.2022" (dane konta są podane poniżej). Link do zajęć zostanie przesłany przez Facebook/Messenger tuż przed zajęciami                                               każdemu, kto dokona wpłaty na konto.

                                           W przypadku uczestnictwa stacjonarnego, płatności dokonuje się na miejscu na zajęciach.

                                          

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?:

  • Uwolnisz się od poczucia winy i rozwiniesz w sobie niewinność
  • Nauczysz się, jak się uwolnić od wzorców i potrzeby karania i obwiniania siebie i innych
  • Nauczysz się, jak akceptować siebie i innych nawet gdy popełniają błędy, bez potrzeby karania i obwiniania kogokolwiek
  • Nauczysz się wyrozumiałości dla siebie i innych
  • Nauczysz się traktować siebie i innych z miłością, szacunkiem i zrozumieniem                  
  • Spędzisz weekend z grupą życzliwych i przyjaznych osób, otwartych na rozwój i samopoznanie

Zapraszam Cię na zajęcia, które w praktyczny sposób nauczą Cię, jak to osiągnąć.  

 

Warsztaty obejmują:

  • wykłady teoretyczne;
  • ćwiczenia praktyczne, w których wykorzystywane są różne techniki pracy z podświadomością, m.in. praca z afirmacjami, medytacje, wizualizacje
  • sesje regresywne



TEMATYKA ZAJĘĆ:

W społeczeństwie, w którym żyjemy, obwinianie jeden drugiego oraz obwinianie samego siebie jest tak częste, tak codzienne, że wydaje się czymś naturalnym i oczywistym. Ludzie często obwiniają się wzajemnie w sytuacjach, gdy nie dostali tego, co chcą lub czego oczekiwali od innych. Jest to wówczas dla nich sposób na wyrażenie swojego niezadowolenia i dezaprobaty.

 

Obwinianie innych to również sposób przerzucania odpowiedzialności za skutki swoich czynów na kogoś innego. Jest to zawsze wygodniejsze, niż praca nad sobą, przyznanie się do błędu i wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny.

 

Są też ludzie z ogromną tendencją do obwiniania samych siebie, biorąc często na siebie winę i odpowiedzialność za kreacje innych osób.

 

Żyjemy w społeczeństwie, w którym tam, gdzie pojawia się poczucie winy, pojawia się też tendencja do karania i samo karania. Potrzeba karania potrafi być bardzo głęboko zakorzeniona w naszej podświadomości. Wielu ludziom kara wydaje się potrzebna wychowawczo. Wierzą oni, że system kar dobrze wpłynie na wychowanie i ukształtowanie drugiego człowieka, że będzie pomocny w wypracowaniu pozytywnych cech i ukształtowaniu dobrego charakteru. Problem polega na tym, że Ci sami ludzie, którzy promują taki sposób wychowywania, sami bardzo często reagują ogromnym oburzeniem i niezadowoleniem, kiedy tak samo potraktuje się ich.

Bardzo wielu ludzi ma tak ukształtowane mechanizmy karania, że w momencie, kiedy drugi człowiek popełnia błąd czy robi coś nie tak, automatycznie czują oni potrzebę ukarania go i robią to.

 

Wielu z nas wywodzi się z domów toksycznych, w których karanie jest kluczowym elementem funkcjonowania rodziny.

Patrząc zaś na politykę państwa i podejście państwowych instytucji do obywateli, można odnieść wrażenie, że karanie jest podstawowym narzędziem zarządzania Państwem i społeczeństwem. Żyjąc w takich warunkach, wykształcamy w sobie mnóstwo różnych mechanizmów samo karania.

 

Kiedy dorastamy w domu, w którym za różne uchybienia i pomyłki byliśmy karani, nasza podświadomość przyzwyczaja się do takiego traktowania. Powstają w nas mechanizmy, gdzie w określonych sytuacjach (np. gdy się pomylimy czy zrobimy coś nie tak lub niewystarczająco dobrze według nas), zaczynamy tak samo traktować siebie samych. Kiedy uważamy, że coś robimy nie tak, często wpadamy w poczucie winy, a to odczucie u wielu uruchamia mechanizm samo karania.

Dla wielu ludzi karanie innych bądź karanie siebie to sposób na wyrównanie rachunków. Na przykład gdy uważamy, że zrobiliśmy coś nie tak, a mamy w sobie mechanizmy auto karania, to pojawia się poczuje winy i potrzeba ukarania się za to (np. zadania sobie bólu lub wyrządzenia szkody), którą podświadomość uznaje za wyrównanie rachunków. Nie ma przypadków – przykre sytuacje, które Cię spotykają – od drobnych po poważne (np. uderzysz się w palec, coś Ci się zepsuje, będziesz mieć stłuczkę, pojawią się bóle somatyczne bądź chorobowe w ciele itp.) – w przeważającej mierze wiążą się z tendencją do samo karania.

Osoby z tendencją do samo karania mogą również prowokować innych do tego, aby ich ukarali bądź okazali swoje niezadowolenie z powodu błędów, które popełnili.

Jeśli zaś sami mamy potrzebę karania innych, to warto tu uwolnić się od podatności na prowokacje innych do tego, abyśmy ich ukarali.

Dużo wzorców karania innych i samo karania przenosimy z poprzednich wcieleń i odtwarzamy w naszym życiu tu i teraz. To ogromna pula różnych mechanizmów wywodzących się z różnych czasów, kultur i środowisk, które podświadomość przenosi i próbuje wprowadzić w nasze obecne życie. W mojej pracy terapeutycznej często u wielu osób spotykałem się z mechanizmami karania innych bądź samo karania, które pozornie wydawały się bez sensu, patrząc na obecne życie danej osoby. Jednak gdy dochodziliśmy do pierwotnych źródeł tych wzorców, to okazywało się często, że pochodzą one z poprzednich wcieleń i w tamtych czasach czy kulturze miały one sens i znaczenie.

Prawo kreacji jest proste – jeśli Twoja podświadomość jest przyzwyczajona do karania czy samo karania, będziesz to ciągle przyciągać i kreować w swoim życiu.

Karanie innych bądź karanie siebie jest nieprzyjemne i niepotrzebne. Chociaż wydaje się to takie naturalne, można się nauczyć żyć bez takiej potrzeby, a co za tym idzie, w ogóle nie kreować tego w swoim życiu i otoczeniu, nawet w takim społeczeństwie jak nasze.

Czas najwyższy wykorzenić z siebie wszelkie tendencje do karania innych i siebie, a w ich miejsce nauczyć się i głęboko utrwalić w sobie traktowanie siebie i innych z wyrozumiałością, z chęcią poznania siebie, z tolerancją i z prawem do popełniania błędów. Tam gdzie jest kara, nie ma prawa do błędów, a przecież jesteśmy ludźmi.

Popełnione przez nas czy przez innych błędy nie wymagają karania, a zrozumienia, przeanalizowania tego, co się zrobiło nie tak i ponownego zrobienia tego tym razem lepiej. Błędy powinny nas uczyć, pomagać w rozwijaniu się, a nie być powodem do karania.

Wyobraź sobie, że w miejsce wszystkich mechanizmów złego traktowania siebie wykształcasz w sobie umiejętność odnoszenia się do siebie i innych z szacunkiem w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Najważniejszym czynnikiem przeciwstawnym do karania siebie i innych jest miłość – rozwijanie czystej miłości do siebie i innych i traktowanie siebie i innych z miłością. Choć i tutaj możemy natrafić na błędne wyobrażenia typu „karanie z miłości”. Prawdziwa czysta miłość jest wolna od jakiejkolwiek formy krzywdzenia siebie i innych. Jest bezgraniczną emanacją dobroci i mądrości, która zawsze podpowiada nam i uczy, jak sprawę załatwić, jak podejść do siebie i innych zawsze w sposób pozytywny, zgodnie z najwyższym dobrem, bez krzywdzenia kogokolwiek. Kiedy nauczysz się traktować siebie i innych z czystą miłością, stworzysz wokół siebie świat, w którym właśnie karanie i krzywdzenie siebie i innych będzie Ci dalekie i obce, jak coś nie z Twojej bajki, nie z Twojego świata.

I tego będziemy się uczyć na warsztatach.

 

MIEJSCE ZAJĘĆ:

 

Dla uczestników stacjonarnych - Studio HELIOS, ul. Widok 1B, Bielsko–Biała

 

Dla uczestników online:

Zajęcia będą prowadzone w specjalnie do tego celu stworzonym pokoju na Facebooku. Każdy, kto dokona wpłaty, dostanie zaproszenie do pokoju - powiadomienie przyjdzie na jego konto na FB/Messengerze.
  1. Jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku lub nie jest w moich znajomych na FB, proszę je sobie stworzyć i wysłać mi zaproszenie do znajomych, wówczas będę mógł takiej osobie wysłać zaproszenie do pokoju zajęć.
  2. Jeśli ktoś ma inną nazwę konta na FB niż dane na przelewie, to proszę mnie o tym poinformować, abym wiedział, komu wysłać zaproszenie do pokoju zajęć.
  3. Jeśli ktoś ma tylko konto na Messengerze, proszę mnie o tym poinformować, to wyślę link odrębnie Messengerem, chociaż doradzam, aby też założyć konto na FB, bo niektórzy mają problemy z połączeniem się do pokoju przez Messenger.
 
Zaproszenia do pokoju będę wysyłał w piątek wieczorem. Po otrzymaniu zaproszenia proszę od razu sprawdzić dostęp do pokoju, nie czekać na ostatnią chwilę, to w razie problemów będzie jeszcze czas to sprawdzić.
Jeśli ktoś nie dostanie zaproszenia lub będzie mieć problemy z połączeniem się, proszę kontaktować się z   Ania Giniewicz (tel. 504-018-575)


Czas zajęć: sobota – niedziela, godziny: 10.00 – 18.00

 

Plan zajęć

Sobota:

10.00- ok. 13.30 - Wykłady/ćwiczenia

ok. 13.30-14.30 - przerwa obiadowa

ok. 14.30-18.00 - wykłady/ćwiczenia + sesje regresji w parach między uczestnikami stacjonarnymi. Uczestnicy online będą mogli ew. dobrać się w pary do sesji z innymi uczestnikami online (wg własnego uznania). W sesjach online mogą uczestniczyć tylko osoby mające doświadczenie w regresjach.

Jeśli zajęcia będą mogły się odbyć tylko w formie online (z uwagi na ew. obostrzenia czy lockdown), to zamiast sesji w parach będzie sesja grupowa poprowadzona przez Dariusza Logę.

 

Niedziela:

10.00- ok. 13.30 - Wykłady/ćwiczenia

ok. 13.30-14.30 - przerwa obiadowa

ok. 14.30-18.00 - wykłady/ćwiczenia + grupowa sesja prowadzona przez Dariusza Logę (w przypadku uczestników online w sesji mogą brać udział tylko osoby mające doświadczenie w regresji)


Inwestycja: 270 zł od osoby

Istnieje możliwość noclegu na sali (10 zł za noc).

 

Na warsztaty proszę wziąć luźny strój oraz przybory do pisania i obuwie na zmianę. 

Informacje i zapisy:

Dariusz Loga, tel. 501-322-177

Anna Giniewicz tel. 504-018-575

E-mail: ezotericuss@post.pl

 

Warunkiem uczestnictwa online jest dokonanie wpłaty w wysokości 270 zł z dopiskiem "Warsztaty 13-14.08.2022" do dnia 12.08.2022 (lub przesłanie potwierdzenia przelewu) na konto:

 

Dane do przelewu:

Ezotericuss Dariusz Loga

Przelew z Polski:

mbank 92 1140 2004 0000 3502 5862 7137

Przelew z zagranicy:

Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr IBAN: PL92114020040000350258627137

 

W przypadku uczestnictwa stacjonarnego, płatności dokonuje się na miejscu na zajęciach.

 

Zapraszam!

Darek Loga