Ezotericuss

 

Dariusz Loga

 

Podróż w głąb siebie...

 

   Logresing® - uzdrawiające regresje

   Wypalanie węzłów karmicznych

Droga szczęścia i spełnienia

03/07/2007

Autor: Dariusz Loga

Każdy człowiek na tej ziemi w taki, czy w inny sposób marzy o szczęściu i spełnieniu.
Są ludzie, którzy uważają, że szczęście jest tylko dla ,,wybranych’’ czyli w praktyce okazuje się, że dla wszystkich innych, tylko nie dla nich. Ludzie tacy często w swoim życiu dochodzą do pewnego pułapu osiągnięć – najczęściej jest to poziom z którego i tak nie są zadowoleni. Żyją biernie, często zazdroszcząc innym ich osiągnięć i tzw.: ,,farta życiowego’’. Po pewnym czasie przychodzi frustracja. Takie osoby nie doceniają własnego życia, wydaje się im ono nudne, niepełne i do niczego. W następstwie u wielu z nich rodzi się np: intencja życia życiem innych ludzi.

Taka postawa rodzi z czasem wiele konfliktów i nieprzyjemnych sytuacji. Ludzie, którzy żyją przekonaniem, że szczęście a rzeczywistość to dwie różne sprawy często nie podejmują działań zmierzających do osiągnięcia go, przekonując innych do swoich racji próbują udowodnić, że nie powinniśmy nawet marzyć, w myśl, iż tak nie postępuje racjonalny człowiek.
Jednak historia dowodzi, że wielcy odkrywcy, naukowcy i najzamożniejsi tego świata osiągnęli sukces przede wszystkim dlatego, że byli marzycielami i posiadali wyobraźnię, z której umieli odpowiednio korzystać.

Są ludzie, którzy marzą o szczęściu i spełnieniu, i na tym poprzestają. Żyją w alternatywnych światach swoich własnych wyobrażeń, gdzie wszystko jest dobre i doskonałe. Są to światy w których ludzie wyobrażają sobie, że mają wszystko to, czego tutaj nie posiadają. Wyobrażają sobie także że są kimś, kim chcieliby być tutaj a wydaje im się, że nie mogą. Żyjąc w swoich alternatywnych światach wyobrażeń z biegiem czasu osoby te coraz bardziej oddalają się od życia tu i teraz zaniedbując rzeczywistość. Rzeczywistość jest zaniedbywana i staje się coraz mniej atrakcyjna, więc osoby te coraz bardziej uciekają w świat swoich marzeń. Alternatywny świat wyobrażeń nie ma nic wspólnego z tworzeniem obrazów tego, czego pragniemy, i urzeczywistnianiem tu i teraz.
Dlaczego? Tworzenie alternatywnych światów wiąże się z chęcią uciekania od tego, jak żyjemy w chwili obecnej i od związanych z tym życiowych doświadczeń. Człowiek żyjący w alternatywnym świecie własnych wyobrażeń ma rozwiniętą niemoc i przekonanie że jemu nic tu i teraz nie uda się zmienić ani osiągnąć. A szczęście w jego wyobrażeniu to abstrakcyjne pojęcie.

Kreacja polega na czymś całkowicie odwrotnym. Człowiek kreatywny wie, że potrafi osiągnąć to, co chce właśnie tu i teraz.

Są ludzie, którzy w poszukiwaniu szczęścia przemierzają świat.
Wielu młodych polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy, lepszych zarobków, niektórzy mawiają: ,,a nuż mi się poszczęści!’’. Jednym się udaje bardziej, innym mniej. Dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego nie wszystkim jednakowo się udaje, choć zdawać by się mogło, że szanse są równe ?
Żeby być człowiekiem szczęśliwym i osiągać sukcesy, trzeba być na szczęście otwartym.
Co to oznacza w praktyce ? Na przykład człowiek, który wiecznie marudzi i jest ze wszystkiego niezadowolony nie jest w stanie osiągnąć stanu szczęścia i spełnienia nawet gdyby wygrał na loterii i żył w luksusie. Nie dlatego że nie ma on do szczęścia dostępu, ale dlatego że jego własne nastawienie powoduje iż dostrzega w swoim życiu jedynie mankamenty. Za tym idą uczucia, które na pewno nie będą pozytywne i optymistyczne.

Z tego wniosek że nasze szczęście zależy przede wszystkim od naszego nastawienia. Pamiętajmy że umysł ludzki kreuje naszą rzeczywistość w taki sposób, aby zawsze poprzez różne materializacje wydarzeń potwierdzać realność naszych przekonań w tym i naszych nastawień.

Nie zapominajmy jednak o tym, że świat przejawiony i to, co nas w nim spotyka jest jedynie wynikiem tego, co w naszym umyśle, w związku z tym jeżeli naprawdę marzymy o szczęściu i spełnieniu to nie powinniśmy zapominać o pracy nad sobą i swoim wnętrzem, a przede wszystkim nad naszym nastawieniem. Nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie naszych świadomych nastawień, ale również podświadome programy, z których często nie zdajemy sobie sprawy, a które się również materializują. One są znacznie ważniejsze ponieważ w rozbieżności pomiędzy świadomą sugestią a podświadomym programem wygrywa podświadomość. Tak najczęściej kończą się działania tych ludzi, którzy coś chcą osiągnąć a ciągle im nie wychodzi.

Dobrze byłoby zmienić podświadome przekonania, te, które sabotują nasze działania na takie, które są zgodne z nami i naszymi zamierzeniami.
Szczęścia i spełnienia powinniśmy szukać przede wszystkim w swoim wnętrzu i pracować nad urzeczywistnianiem tych cech, które składają się na szczęście. Możemy pracować nad tym wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy, także za granicami naszego kraju.

A kiedy zaczniemy je urzeczywistniać nawet częściowo, łatwo można będzie ich doświadczać - umysł poprzez różne materializacje zdarzeń zacznie przejawiać je w naszym życiu.
Szczęście i spełnienie jest możliwe dla każdego i każdy ma do niego prawo. Nie jest istotne jak wyglądało twoje życie dotychczas i co w nim „nabroiłeś” . Człowiekowi dana jest umiejętność przebaczania sobie i innym. Dana jest ona nie po to, abyśmy żyli w poczuciu niegodności i winy, oraz poczuciu, że ze względu na nasze przeszłe uczynki obecnie na szczęście i spełnienie nie zasługujemy.
Nie istnieje „kategoria” ludzi mniej i bardziej zasługujących na szczęście i spełnienie. W oczach Boga wszyscy są równie i mają takie samo prawo do szczęścia i spełnienia. Ty także.

Każdy, kto odnalazł źródła szczęścia i spełnienia w sobie, potrafił w oka mgnieniu urzeczywistnić je w swoim życiu. Szczęście i spełnienie nie jest tylko dla ,,wybranych’’. Jest dla wszystkich, również dla Ciebie.